Masáže

Dvořákova 13, Brno 602 00

+420 604 775 589

jan.dostalik@gmail.com

č. ú.: 670100-2208524582/6210

IČ: 07302282, živnostenské oprávnění vydal Magistrát města Brna

Jan Dostalík - certifikovaný masér a student tuina masáží v Andao Institutu v rámci 1. školy tradiční čínské medicíny.

Kde: Dvořákova 13, Brno 602 00

Podrobněji: na Dvořákové 13 vejdete do průjezdu, vpravo jsou velké skleněné dveře a za nimi výtah, se kterým dojedete do 3. patra. Když vystoupíte z výtahu, dáte se doleva. U dveří zazvoníte na horní zvonek.

Kdy: úterky (8:00-16:00), čtvrtky (8:00-14:00) a pátky (7:45-11:30). Je dobré si masáž domluvit 2-3 týdny předem. První ranní masáž lze posunout až k 7:30.

Délka masáže: nejčastěji 60-75 min.

Cena: 800,-/60 min.

Rezervace termínu: podívejte se na volné termíny v kalendáři níže a vyberte si, který Vám vyhovuje (kalendář je pouze k nahlížení). Pak mi termín napište do mailu (jan.dostalik@gmail.com), nebo sms, nebo zavolejte (+420 604 775 589). Vybraný termín Vám potvrdím.

Zaměření masáží: masáže tuina, resp. anmo (čínská tradice) a sportovní a regenerační masáž (skandinávská tradice). Čínská masáž je většinou bez olejů a přes látku (pokud si vyberete tento druh masáže, je dobré si s sebou vzít volné oblečení na převlečení). Více níže. Skandinávská masáž je klasická (se za studena lisovanými oleji).Čínské masáže tuina 推拿 (anmo 按摩 )

Tuina [:tchuejna:] je ojedinělý systém masáží rozvíjený po tisíciletí na území Číny. Čínské masáže tuina nabízí širokou škálu možností jak ovlivnit zdraví těla i ducha, obsahují jak manuální techniky na ovlivnění kloubů, svalů a šlach, tak jemné techniky na harmonizování a podpoření toku energie čchi v hlubších vrstvách těla a orgánů. V rámci masáží se využívají mimo jiné i znalosti akupunkturních bodů, jejich účinků a vlivu při správné stimulaci (zdroj:  https://www.tcm.cz/o-tcm/co-je-to-tuina). 

Tuina je velmi důležitým nástrojem tradiční čínské medicíny. Masážní techniky se provádí přes oblečení, zatímco pacient sedí nebo leží na podložce. Masáž může být velmi efektivně využita při léčbě chronických onemocnění, a to nejen pohybového aparátu, ale i dlouhodobých problémů, jako je nespavost, gynekologická onemocnění, chronická únava, psychické problémy, bolesti hlavy a jiné. Velmi často se používá k odstranění problémů s krčními obratli, ramenních kloubů, zánětů, artritidě, tenisovém lokti, dny, hypertenze, bolestivé menstruace, apod. (zdroj https://www.inspirita.cz/masaze/).

Z hlediska moderní medicíny lze u masáží uvést působení na:

  1. oběhový systém (zlepšování cirkulace krve a prokrvování mozku)
  2. respirační systém (zvyšování kapacity plic)
  3. trávicí systém (stimulace peristaltiky střev a zlepšení prokrvení v břišní dutině)
  4. endokrinní systém (stimulování produkce hormonů)
  5. imunitní systém (celková harmonizace funkcí orgánů)
  6. nervový systém (lehké techniky mají uklidňující účinek, silné naopak stimulační)
  7. pohybový aparát (uvolňování spazmů, zlepšení prokrvení a látkové výměny ve svalech, regenerace svalstva),
  8. zlepšení kvality a pružnosti kůže

(zdroj: https://andao.cz/filosofie/tuina/).

Tuina, kterou praktikuji při masážích, navazuje na tradici lékaře Wang Fuyina, jehož pokračovatelem je můj učitel Václav Lukeš (více na https://andao.cz/andao-institute/linie-a-odkaz/)